środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Zdrowo i aktywnie w "Dwójeczce"

2014-07-02 11:56:58 (ost. akt: 2014-07-02 12:04:44)

Autor zdjęcia: Justyna Pimpis

Przedszkole nr 2 w Bartoszycach stara się o Certyfikat Zielonej Flagi. M.in. dlatego Wiosna do przedszkola przyjechała, w tym roku, rikszą a przy budynku zainstalowano stojaki do rowerów. Przedszkolaki i rodzice uczyli się zdrowo odżywiać i aktywnie spędzać czas wolny.

Nauczyciele z Przedszkola Nr 2 w Bartoszycach podjęli się działań zmierzających do uzyskanie Certyfikatu Zielonej Flagi w ramach programu Szkoły dla Ekorozwoju realizowanego przez Fundację Partnerstwo Dla Środowiska.

Działania te były związane z realizacją dwóch wybranych tematów przewodnich: transport i aktywność ruchowa oraz zdrowa żywność. Przeprowadzono wiele działań, a między innymi: wykonywanie na warsztatach z rodzicami warzywnych cudaków, sałatki jarzynowej i kolorowych kanapek oraz samodzielnie bananowych łódeczek, owocowych szaszłyków i sałatek w ramach dnia zdrowej żywności.

Wspólnie stworzono model przestrzenny piramidy zdrowia i mini festiwal zdrowia podczas którego każda grupa prezentowała utwory związane tematycznie ze zdrową żywnością.

Propagowanie jazdy na rowerze jako formy aktywnego wypoczynku i zdrowego spędzania wolnego czasu zaczęliśmy już podczas "Powitania Wiosny", która w tym roku przyjechała do przedszkola rikszą. Odbyły się zaplanowane wycieczki piesze i autokarowe propagujące aktywne formy spędzania wolnego czasu, warsztaty taneczne Zumba w ogrodzie przedszkolnym, dzień aktywności sportowej z udziałem dzieci ze szkoły podstawowej, rodzinny piknik i "Bieg Dwójeczki".

W ramach tygodnia rowerowego zachęciliśmy rodziców do przynoszenia do przedszkola zdjęć rodzinnych przedstawiających różne formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a między innymi również na rowerze.

Następnie w głównym holu przedszkola zostały one zaprezentowane na wystawie p.t. "Z mamą i tatą aktywnie spędzam czas". Ciągle zachęcaliśmy dzieci i rodziców do przybywania do przedszkola w ekologiczny sposób – pieszo lub na rowerach. Zachętą do korzystania z rowerów było również zamontowanie przed przedszkolem stojaków na rowery i możliwość korzystania z nowego, wydzielonego miejsca do ich stawiania przez większą liczbę zarówno dzieci jaki i dorosłych.

Udało się również doposażyć ogród przedszkolny w nowe urządzenia rozwijające sprawność ruchową dzieci takie jak drążki gimnastyczne potrójne i poręcze gimnastyczne, tworząc "Ścieżkę zdrowia".

Justyna Pimpis

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages