Studiuj w Bartoszycach na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

2014-06-29 09:29:13(ost. akt: 2014-06-29 10:27:08)   Artykuł sponsorowany
To wprawdzie dopiero początek działalności Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Bartoszycach, a oferta już teraz zapowiada się interesująco

To wprawdzie dopiero początek działalności Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Bartoszycach, a oferta już teraz zapowiada się interesująco

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to uczelnia, która na polskim rynku edukacyjnym funkcjonuje od dekady. Kształci przyszłych pracowników służb mundurowych w ramach kierunków tj. np.: bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo wewnętrzne. Teraz możesz studiować je w Bartoszycach.
W ubiegłym roku uczelnia oficjalnie zainaugurowała kształcenie na bezpieczeństwie zdrowotnym, w ramach którego uruchomiono unikatowe specjalności. “Akademia” od 10 lat z powodzeniem działa w Poznaniu, gdzie mieści się jej siedziba główna, a także w Gdańsku i Gliwicach, gdzie zlokalizowane są wydziały zamiejscowe. To jednak nie koniec intensywnego rozwoju Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Wkrótce pod jej szyldem będą funkcjonowały kolejne wydziały. Od X 2014r., po uzyskaniu zgody MNiSW, uruchomione zostaną Wydziały Nauk Społecznych w Bartoszycach, Giżycku i Jaworznie.

Dlaczego Bartoszyce i Giżycko?
Pomysł na organizację wydziałów na Mazurach zrodził się z chęci kształcenia kadry specjalistów, głównie w obszarze bezpieczeństwa. Jest to też odpowiedź na życzenie lokalnych władz i samych mieszkańców tego regionu, którzy od dłuższego czasu czynią starania o własną “Akademię”, bliższą im geograficznie, niż inne - bardzo nieliczne - uczelnie w województwie warmińsko-mazurskim. Do tej pory mapa uczelni wyższych w Polsce na terenie Mazur była niemal “pustkowiem”. Ponadto lokalizacja wydziału, ma swoje uzasadnienie w historii tych miast i miejscach, w których zatrudnienie mogą zdobyć osoby wykwalifikowane z zakresu zagadnień, powiązanych z wieloaspektowym pojęciem bezpieczeństwa.  

Jaka oferta edukacyjna?
To wprawdzie dopiero początek działalności Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa na Mazurach, a oferta już teraz zapowiada się interesująco. Na Wydziale Nauk Społecznych w Bartoszycach będzie można zdobyć dyplom na bezpieczeństwie narodowym oraz pedagogice. W ofercie Giżycka zaplanowano dwa kierunki: bezpieczeństwo narodowe i bezpieczeństwo zdrowotne. Na każdym z kierunków jest do wyboru szeroki wachlarz specjalności, dający ogromne możliwości rozwoju przyszłym kandydatom.

Dlaczego właśnie Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa?
Wybór studiów to trudna decyzja. Niejednokrotnie kandydaci zastanawiają się, dlaczego powinni wybrać właśnie Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa, a nie inną uczelnię. Odpowiedź jest prosta. Stawiając na Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa, kandydat stawia na bezpieczną przyszłość. To jeden z głównych atutów, którym uczelnia przyciąga kandydatów.

Fenomen tego sukcesu leży w prężnych działaniach zespołu „mnożącego” kontakty z partnerami, którzy to otwierają drzwi do kariery jeszcze na etapie statusu studenta. Wakacyjna praca w służbach mundurowych za wynagrodzeniem, możliwość praktyk w lokalnych mediach, staż w agencjach detektywistycznych, to tylko niektóre z możliwości, które uczelnia oferuje swoim „podopiecznym”.

Innym powodem są bezpieczne finanse. W uczelni czesne jest stałe, niezmienne przez cały okres studiów. Ponadto WSB może się pochwalić bardzo korzystną „taryfą stypendialną”, w ramach której studenci nie tylko są w stanie opłacić swoje czesne, mogą nawet zarobić na studiach.

Kolejny atut to wyspecjalizowana kadra. Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez znakomitych praktyków i ludzi z branży, bogatych stażem wojskowych, przedstawicieli policji, straży pożarnej i służb ochrony, wywiadu i kontrwywiadu, którzy nie tylko odnoszą się do mądrych podręczników akademickich, ale przede wszystkim dzielą się swoimi doświadczeniami i pasją. 

Istotną kwestią jest też dynamiczny rozwój. Uczelnia uruchamia nie tylko nowe wydziały w całej Polsce, ale i nowe kierunki studiów. Bezpieczeństwo zdrowotne to absolutna nowość, którą WSB uruchomiła w Poznaniu jako pierwsza w Polsce, odnotowując żywe zainteresowanie kierunkiem.

Poza tym, uczelnia aranżuje liczne zajęcia terenowe oraz obozy sportowe. Władze Uczelni wychodzą z założenia, że nauka to nie tylko wykłady, notatki i obszerne lektury. Studenci, w ramach wybranych przedmiotów, mobilizowani są do aktywnego działania podczas zajęć terenowych, które cieszą się pozytywną recenzją samych “żaków”, mających okazję dotlenić swoje szare komórki, zaistnieć w mediach i wykształcić ukryte talenty z pogranicza marketingu i public relations. 

Po intelektualnych zmaganiach studenci WSB integrują się w trakcie obozów sportowych, projektowanych na kształt survivalowej przygody. Przecież studia to niezapomniany czas, w którym poza nauką, trzeba wykuć radosne wspomnienia młodzieńczych lat.

Promocje, zniżki, bonifikaty
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z myślą o kandydatach oraz studentach regularnie wprowadza zniżki, promocje i bonifikaty, dzięki którym można studiować i płacić mniej niż przewidują regulaminy opłat Wystarczy odwiedzić stronę internetową Uczelni i wybrać opcję najbardziej korzystną dla siebie





2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5