Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Kinkajmy: 10 lat w Unii Europejskiej

2014-05-12 16:22:50 (ost. akt: 2014-05-12 16:28:38)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Gimnazjum w Kinkajmach uroczyście świętowało 10 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, konkurs wiedzy o unii i pokazano specjalną prezentację multimedialną.

Z okazji 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w Gimnazjum im. M. Kopernika w Kinkajmach odbył się apel przygotowany przez klasę IB pod kierunkiem nauczycielki geografii – Elżbiety Lebiody.

Uczniowie Aleksandra Tabaka i Jakub Kapanajko podkreślili, że 10 lat temu, 1 maja 2004 roku Polska wstąpiła w szeregi państw Unii Europejskiej, wymienili państwa należące do tej organizacji, przedstawili jej strukturę organizacyjną oraz symbole.

Wspólnie wysłuchaliśmy hymnu „Oda do radości”. Następnie dwie drużyny w składzie: Julia Rubach, Julia Kwiatkowska kontra Adam Gierach, Adrian Bobrowicz zadawały sobie na przemian pytania dotyczące państw należących do Unii Europejskiej.

Zadaniem drużyny przeciwnej było odpowiedzieć na zadane pytanie. W czasie odpowiedzi pojawiały się slajdy prezentacji multimedialnej obrazujące zabytek, miejsce lub ciekawostkę o danym państwie.

Prezentację multimedialną do apelu przygotowała pani Marzenna Rybko, dekorację pani Barbara Choruży-Połeć. Na zakończenie dziewczęta klas I i II zatańczyły polkę – taniec pochodzący z Czech. Dziewczęta do występu przygotowała pani Iwona Kasjaniuk.

Elżbieta Lebioda

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages