Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Żydowo: Dzień Ziemi w szkole

2014-05-07 06:40:15 (ost. akt: 2014-05-07 06:51:39)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Żydowie obchodzono uroczyście. Była to okazja do podsumowania gminnego konkursu plastycznego "Przyjaciele zielonego lasu". 29 kwietnia w szkole poświęcony był przyrodzie.

Szkoła Podstawowa w Zydowie uroczyście obchodziła  Dzień Ziemi, który był połączony z gminnym konkursem plastycznym pt. "Przyjaciele z zielonego lasu".

Uroczystość i konkurs było budzenie zainteresowania i zaciekawienia światem roślin i zwierząt. 
                                    W obchodach Dni Ziemi uczestniczyli Karol Daliga i Edward Jodko z Nadleśnictwa Bartoszyce oraz Jan Bachar – artysta  plastyk z Bezled.
                                                        
Dzieci  z  "zerówki" przygotowały ciekawy program, a uczniowie klasy piątej  wystąpili z   inscenizacją Królewna Śmieszka i Ekoludki.

Karol Daliga przedstawił  bardzo interesującą prezentację multimedialną "Mity i prawda o lesie", wyjaśniającą m.in.: czy niedźwiadek lubi miodek, czy dzięcioł jest lekarzem drzew, czy sarna jest żoną jelenia, czy jeż nosi jabłka?

Po szkolnej uroczystości, komisja w składzie: Anna Jodko, Karol  Daliga, Jan Bachar i Edward Jodko wyłoniła zwycięzców  Gminnego Konkursu Plastycznego Przyjaciele z zielonego lasu".

Na konkurs wpłynęło 167 prac z gminnych szkół podstawowych.

D. K.

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages