Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Próbowali podawać się za wnuczka i policjanta

2014-03-20 13:17:24 (ost. akt: 2014-03-20 13:45:46)

Autor zdjęcia: archiwum

Policjanci poszukują sprawców usiłowania wyłudzania pieniędzy na tzw. „wnuczka”. Jeden ze sprawców zadzwonił do mieszkanki Bartoszyc podając się jako siostrzeniec. Prosił o pilne pożyczenie mu 25.000 zł. W czasie rozmowy rozłączył się. Po kilku minutach do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który prowadził operację zmierzającą do zatrzymania "wnuczka". Kobieta nie dała się nabrać ani na "wnuczka", ani na "policjanta"

Wczoraj między godziną 12.00 a 13.00 do jednej z mieszkanek Bartoszyc zadzwonił mężczyzna, który według niej mógł mieć 20 – 30 lat. Mężczyzna twierdził, że jest jej siostrzeńcem. Kiedy kobieta zwróciła się do niego po nazwisku potwierdził, że to on.

Powiedział, że pilnie potrzebuje 25.000 zł. W trakcie rozmowy rozłączył się. Za chwile zadzwonił inny mężczyzna, który spokojnym głosem powiedział, że jest policjantem operacyjnym. Dodał, że policjanci obserwują całą sprawę i poprosił kobietę o pomoc w schwytaniu oszusta.

Kazał jej iść do banku, pobrać pieniądze i przekazać sprawcy. Wtedy wkroczą policjanci i zatrzymają podejrzanego na gorącym uczynku. „Policjant” wziął nr telefonu komórkowego do kobiety. Po tym telefonie jeszcze raz skontaktował się udawany siostrzeniec i ponowił prośbę.

Kobieta poszła nawet do banku, jednak cały czas coś ją niepokoiło. Postanowiła nie wybierać żadnych pieniędzy. Wróciła do domu i zadzwoniła do oficera dyżurnego bartoszyckiej policji.

Okazało się, że policjanci nie biorą udziału w żadnej akcji, a cała historia, w której uczestniczyła kobieta miała doprowadzić sprawców do wyłudzenia od niej pieniędzy.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności w tej sprawie. Sprawcy natomiast zaprzestali dalszych działań.
Teraz funkcjonariusze ustalają ich tożsamość. W Polsce oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

Rk/db - KWP Olsztyn

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Już jutro nowe wydanie naszego tygodnika.
Same ciekawe informacje!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages