Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Ty też możesz zrobić coś dla klimatu – zbieraj elektrośmieci!

2014-03-14 21:00:53 (ost. akt: 2014-03-14 21:07:02)
Członkowie Ekozespołu "Piątka Wsapaniałych"

Członkowie Ekozespołu "Piątka Wsapaniałych"

Autor zdjęcia: Elżbieta Lebioda

Uczniowie z Ekozespołu "Piatka Wspaniałych" z gimnazjum w Kinkajmach zwracaja sie do mieszkańców gminy Bartoszyce o przekazanie im elektrosmieci. To ważny element konkursu ekologicznego w którym biorą udział. Elektroodpady można przekazać do gimnazjum do 28 kwietnia 2014 r.

Pięcioro uczniów z klasy IB Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kinkajmach: Kamila Kacprzak, Julia Rubach, Karolina Siedlecka, Aleksandra Tabaka i Jakub Kapanajko, pod kierunkiem nauczycielki geografii Elżbiety Lebiody, utworzyło Ekozespół „Piątka Wspaniałych” i w grudniu 2013r. przystąpiło do konkursu „Aktywni dla klimatu”, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. „Zmieniaj nawyki, nie klimat”.

Celem konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii.

Uczniowie wykonali już zadania konkursowe pierwszego etapu m.in. ekologiczną mapę gminy, przeprowadzili ankietę ekologiczną wśród mieszkańców gminy, opracowali zbiór zasad przyjaznych klimatowi w szkole.

Obecnie przystępują do drugiego etapu, w którym najważniejszym zadaniem będzie zbiórka elektroodpadów pod hasłem „Elektroodpady zbierasz - klimat wspierasz”.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy i nie tylko: jeżeli posiadacie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. lodówki, pralki, suszarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, odkurzacze, żelazka, tostery, miksery, młynki do kawy, golarki, wagi, drukarki, komputery, aparaty telefoniczne, kalkulatory, radioodbiorniki, telewizory, dvd, świetlówki, żarówki energooszczędne, żyrandole, wiertarki, kosiarki, maszyny do szycia, kolejki elektryczne, gry video) dostarczcie go do Gimnazjum w Kinkajmach do 28 kwietnia 2014r.(włącznie).

Mamy nadzieję, że wesprzecie nasze działania, a jednocześnie pomożecie klimatowi. Zebrane elektrośmieci 29 kwietnia 2014r. odbierze firma utylizacyjna.

Opiekun Ekozespołu „Piątka Wspaniałych”
Elżbieta Lebioda


Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages