Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Dzień bez agresji w gimnazjum

2014-03-01 21:05:34 (ost. akt: 2014-03-01 21:18:25)
Dzień bez agresji w gimnazjum w Kinkajmach

Dzień bez agresji w gimnazjum w Kinkajmach

Autor zdjęcia: Sylwia Kondraciuk

Gimnazjaliści z Kinkajm rozmawiali o agresji. Okazją do tego był "Dzień bez agresji" zorganizowany w szkole. Przeciwnicy przemocy zdołali nakłonić jej zwolenników do zmiany przekonań.

W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika obchodziliśmy "Dzień bez agresji". Celem takiego dnia było zwrócenie uwagi na to, że w szkole nie toleruje się agresji i przemocy i należy z nimi walczyć na różne sposoby.

Dzień bez agresji rozpoczął się przybyciem uczniów z transparentami na apel, podczas którego uczennica klasy I wygłosiła przemówienie na temat agresji w szkole.

Następnie uczniowie klas I przedstawili rozprawkę o agresji. Narratorzy przybliżyli skalę problemu agresji i przemocy, podkreślając, że zjawisko to w dzisiejszych czasach staje się narzędziem osiągania zamierzonych celów.

Dostarczenie uczniom wiedzy o sposobach zapobiegania agresji, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, stworzenie jasnych reguł zwalczania zachowań agresywnych i utrwalanie zachowań nieagresywnych przedstawili w scenkach uczniowie z klas II i III.

Aktorzy zaprezentowali się w roli agresora i ofiary, pokazali na jakie zagrożenia mogą być narażeni podczas codziennych sytuacji i jak sobie z nimi radzić bez używania agresji oraz do kogo powinni się zwrócić w razie sytuacji zagrożenia.

Ostatnim punktem programu był panel dyskusyjny na temat zwalczania agresji. Wzięli w nim udział uczniowie klas I, II i III. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy, z których jedna to zwolennicy agresji, a druga grupa uczniów to przeciwnicy.

Uczniowie dyskutowali między sobą, a następnie każda z grup przedstawiła swoje argumenty. Grupa przeciwników agresji udowodniła mocnymi argumentami, że agresję należy zwalczać i należy jej przeciwdziałać, czego efektem była zmiana zdania zwolenników, którzy dołączyli do grupy przeciwników agresji.

Mamy nadzieję, że "Dzień bez agresji" jest promocją właściwych zachowań, w których podkreśla się ideę niesienia dobra, a zwalczania zła.

Aby zrozumieć, czym jest agresja, należy pamiętać, że jest to celowe i zamierzone działanie, mające na celu wyrządzenie krzywdy psychicznej lub fizycznej drugiej osobie.

Organizatorzy
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkoła

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages