Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Zima (nie) zaskoczyła kierowców

2014-02-05 09:40:07 (ost. akt: 2014-02-05 09:44:23)

Zimowa aura dba, byśmy nie zapomnieli jej surowego oblicza. Oblodzone chodniki i śliskie drogi to coś, z czym muszą mierzyć się piesi i kierowcy. Aby zima nie zaskakiwała tych drugich, warto doskonalić technikę jazdy po śniegu i lodzie.

Właśnie z takiego założenia wyszła olsztyńsko-bartoszycka załoga rajdowa Sebastian Chrzanowski — Adam Binięda. Pod Ornetą zorganizowali dla blisko 30 osób co-drive połączony ze szkoleniem, którego celem było zaznajomienie kierowców z techniką bezpiecznej jazdy po śniegu i lodzie.

Pod okiem rajdowców adepci zimowej jazdy najpierw zaznajamiali się z podstawami bezpiecznej jazdy samochodem, np. przyjmowaniem prawidłowej pozycji za kierownicą, czy najbardziej optymalnym sposobem kręcenia nią.

Następnie, na specjalnie przygotowanej w tym celu trasie, kierowcy zajęli się doskonaleniem technik jazdy po śniegu, w tym także bezpiecznym wychodzeniem z poślizgów.

Adam Binięda: — Szkolenie miało na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz podniesienie umiejętności kierowców. Muszą oni mieć świadomość różnych zagrożeń, które czekają na nich na drodze, szczególnie zimą. Dlatego uczyliśmy ich rozpoznawania i wcześniejszego eliminowania sytuacji niebezpiecznych, ale także właściwego reagowania jeśli już takie sytuacje się pojawią.

Aby „kursanci” mogli przekonać się, co może zdziałać na śniegu dobrze wyszkolony kierowca, Sebastian i Adam zaprezentowali też swoje umiejętności.

Przybliżyli też uczestnikom sport, jakim są rajdy samochodowe, zaprezentowali samochody rajdowe i odpowiadali na wiele pytań.

Dodatkowo, by na własnej skórze odczuć, jak powinna wyglądać dobra jazda po śniegu, każdy z kierowców mógł usiąść na prawym fotelu rajdówki i przejechać trasą w towarzystwie licencjonowanego kierowcy rajdowego.

Jednak bez względu na to, jak długi staż za kierownicą posiadamy, pamiętajmy, aby nie przeceniać swoich umiejętności. Najważniejsze to bezpiecznie dojechać do celu i jeśli czujemy, że warunki drogowe nas przerastają, warto zastanowić się nad wyciągnięciem auta z garażu i wyborem komunikacji miejskiej.

Warto też ciągle doskonalić swoje umiejętności, aby zima nigdy nas nie zaskoczyła.

Organizatorzy

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages