Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Cały czas pada śnieg. Osobówka uderzyła w tira

2013-12-06 09:13:11 (ost. akt: 2013-12-06 13:00:24)
Warunki na drogach powiatu są bardzo trudne. Na zdjęciu trasa Bezledy — Bartoszyce ok. g. 9.30

Warunki na drogach powiatu są bardzo trudne. Na zdjęciu trasa Bezledy — Bartoszyce ok. g. 9.30

Autor zdjęcia: Archiwum

Powalone drzewa oraz wypadek na trasie Bartoszyce — Bezledy to efekt działania orkanu oraz padającego od rana w powiecie bartoszyckim śniegu.— W Bisztynku, Wiatrowcu, Troszkowie, Bąszach, Ciemnej Woli i Galinach miejscowi strażacy-ochotnicy usuwali powalone przez orkan drzewa — mówi asp. Andrzej Typa, dyżurny operacyjny z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Bartoszycach. W Kandytach kierująca samochodem osobowym kobieta, 
w wyniku niedostosowania prędkości do bardo silnego wiatru oraz oblodzonej drogi, wypadła z drogi do rowu. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Po wypchnięciu samochodu z rowu, kobieta pojechała w dalszą drogę.

Około południa do wypadku doszło na drodze Bartoszyce — Bezledy, na wysokości Zarządu Dróg Powiatowych. W tym miejscu ruchem kierują policjanci.

— Kierowca jadącego w stronę granicy tira stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas i wpadł do rowu. Jadące w tym czasie w stronę Bartoszyc auto uderzyło w ciężarówkę.

Kierowcy osobówki nic się nie stało, ale pasażerkę z bólami w klatce piersiowej zabrał do szpitala Zespół Ratownictwa Medycznego — mówi Robert Koniuszy z bartoszyckiej policji.

W dalszym ciągu w powiecie panują trudne warunki atmosferyczne. Cały czas pada śnieg i wieje porywisty wiatr. Warunki na drogach są ciężkie, dlatego policja apeluje o zdrowy rozsądek i dostosowanie prędkości.
miron


>> Orkan na Warmii i Mazurach - Sprawdź co dzieje się w regionie

Służby zalecają:

Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe.

Nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa.

Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.Ograniczyć do niezbędnego minimum wychodzenie na zewnątrz budynków, aż do osłabnięcia wiatru.

Przebywając poza budynkami, schronić się w bezpiecznych miejscach, unikając przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi lub wzdłuż ścian starych budynków.Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.Pływając po akwenach, jak najszybciej zawinąć do najbliższej przystani lub przybić do brzegu i zacumować jednostkę.Podróżując samochodem, zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę.

Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.Szukając pomocy korzystać z telefonu alarmowego "112".


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Cały czas pada śnieg.....i przestał padać #1287473 | 46.204.*.* 5 sty 2014 20:46

  a kandyty zapadły w sen zimowy.... pora wstać!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. A #1264299 | 195.136.*.* 7 gru 2013 09:34

  A w TVP Olsztyn o godz 9.30 zamiast informacji regionalnej o sytuacji na drogach pokazują "przydrożne kapliczki".

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Olsztyn Kocham haha #1264024 | 89.228.*.* 6 gru 2013 21:51

  Co za włądza w tym Olsztynie? W czwartek kiedy śnieg ledwo pruszył, po mieście dymały piaskarki i sypały sól, jak dziś sniegu po kolana to nawet głupiego pługu nie puścili w miasto. Chyba ktoś się ze swoim czymś na głowy pozamieniał

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. rist #1263803 | 83.9.*.* 6 gru 2013 19:19

  Burmistrzu jest 19 a na miescie zadnej piaskarki, tir stoi kolo "dolka" i grzebie dzwon do Edmunda i do roboty,wszystko zaraz bedzie zasypane.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages