Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Urzędnik, inspektor i dwie kobiety na ławie oskarżonych

2013-11-30 07:49:45 (ost. akt: 2013-11-30 08:08:58)

Autor zdjęcia: "Gazeta Olsztyńska"

Do Sądu Rejonowego w Bartoszycach trafił akt oskarżenia w sprawie urzędnika z Urzędu Gminy w Bartoszycach i inspektora nadzoru sanitarnego działającego na zlecenie gminy. Obaj zażądali i przyjęli łapówkę w zamian za wykonanie czynności służbowych.

Sprawa wyszła na jaw na początku marca tego roku. Przez kolejnych kilka miesięcy śledczy zbierali materiał dowodowy.

W jego efekcie oskarżone w tej sprawie są cztery osoby: Marcin L., Marcin Ireneusz D., Olga L. i Magdalena W. Akt oskarżenia trafił już do Sądu Rejonowego w Bartoszycach. Co zawiera?

Jak możemy przeczytać w komunikacie rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Marcin L. "został oskarżony o to, że w okresie od stycznia do 28.02.2013r. w B. i K. w związku z pełnioną funkcją publiczną podinspektora (...), w związku z realizacją inwestycji wybudowania sieci sanitarnej, kanalizacyjnej i deszczowej (...), zażądał, a następnie działając wspólnie z Marcinem D., inspektorem nadzoru robót sanitarnych, w dniu 28.02.2013r. przyjął pieniądze w kwocie 60 tys. zł od wykonawcy w zamian za zatwierdzenie rozwiązań technologicznych w postaci tłoczni określonej firmy (...)".

Z kolei Marcin Ireneusz D. usłyszał zarzut, że "w dniu 28.02.2013r. (...) jako inspektor nadzoru robót sanitarnych w związku z realizacją tej inwestycji, wiedząc o tym, że Marcin L. pełni funkcję publiczną podinspektora (...) i działając z nim wspólnie oraz w porozumieniu, zażądał, a następnie przyjął od wykonawcy pieniądze w kwocie 60 tys. zł w zamian za zatwierdzenie rozwiązań technologicznych w postaci tłoczni określonej firmy (...)".

Obu mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Oskarżone w tej sprawie są także lekarka Olga L. oraz konkubina jednego z mężczyzn Magdalena W.

Pierwszej z nich śledczy zarzucają "poświadczenie nieprawdy w dniu 01.03.2013r. w wystawionym zaświadczeniu lekarskim stwierdzającym niezdolność do pracy Marcina L.".

Druga z kobiet ma zarzut " o nakłonienie do wystawienia tego zaświadczenia lekarskiego i przedłożenia go pracodawcy oraz usiłowania w ten sposób wyłudzenia nienależnego zasiłku chorobowego w kwocie 370,64 zł."

kwk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. emeryt #1258073 | 89.229.*.* 30 lis 2013 15:31

  a casino na ulicy cichej 8 jest i bedzie, własciciel bogus ma w dupie urzednikow i placenie podatkow,

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xyz #1258040 | 83.11.*.* 30 lis 2013 14:33

  Przeciez to w naszej rzeczywistości normalka. Koryto musi być pełne, a inni gerzebią w śmietnikach. Liberalne państwo.... ..Wille,baseny, wozy-wypasy, wyjazdy zagraniczne.......lNikogo nikt nie posadził sa tylko zawiasy. Sadownictwo skorumpowane.... Kwadratura koła ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages