Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Zmiana organizacji ruchu w najbliższych dniach

2013-10-29 12:32:35 (ost. akt: 2013-10-30 11:53:00)

Nadchodzące dni oznaczać będą wzmożony ruch na drogach oraz zmianę organizacji ruchu w niektórych miejscach. Dotyczyć to będzie także Bartoszyc.

Wzmożony ruch, nawet kilkadziesiąt razy więcej niż zwykle samochodów i pieszych odwiedzających cmentarze — to nas czeka w ciągu najbliższych dni.

Dlatego tradycyjnie już kilkuset policjantów będzie czuwało nad drogowym bezpieczeństwem. Ręczne kierowanie ruchem przy cmentarzach, czy pomoc w miejscach, w których może dochodzić do utrudnień, sprawdzanie trzeźwości kierowców, szczególna uwaga na pieszych, to główne zadania funkcjonariuszy w białych czapach.

Jednak, co podkreślają policjanci, ich praca musi iść w parze z wysiłkiem kierowców i pieszych. Trzeźwość, uwaga, jazda nie na pamięć, ale według znaków, często zmienionych na te kilka dni, elementy odblaskowe mogą pomóc.

Na co muszą przygotować się kierowcy w Bartoszycach? Od czwartku 31 października aż do niedzieli 3 listopada obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania i postoju na całym odcinku ulic Konopnickiej i Kolejowej. W pobliżu obu cmentarzy zorganizowane zostaną parkingi samochodowe.

Policjanci przypominają także, by nie paść ofiarą złodziei.

— Wybierając się komunikacją miejską zwracajmy uwagę na osoby będące blisko nas oraz stwarzające sztuczny tłok. Trzymajmy torebki blisko ciała, a dokumenty i pieniądze najlepiej trzymać w wewnętrznych kieszeniach kurtek — przypomina Henryk Sołodki z policji w Bartoszyach.

— Będąc zaś na grobach naszych bliskich, kiedy będziemy robić porządki, nie pozostawiajmy torebek zbyt daleko od siebie, ponieważ na takie okazje czyhają złodzieje.

red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ffff #1231538 | 176.97.*.* 29 paź 2013 18:21

    Akcja "znicz"

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages