środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Weź udział w zawodach kajakowych na Łynie

2013-09-11 09:26:42 (ost. akt: 2013-09-11 09:33:22)

Autor zdjęcia: Szymon Siarkowski

W niedzielę 15 września na odcinku Łyny przy kładce przy ul. Prusa w Bartoszycach odbędą się zawody kajakowe. Uczestnicy rywalizować będą w konkurencji slalomu. Początek o g. 12.

Zawody odbędą się w formie slalomu kajakowego, polegającego na pokonaniu w jak najkrótszym czasie odpowiedniego odcinka trasy przepływając między wyznaczonymi bramkami. Zawodnicy startują pojedynczo.

Startować mogą wszyscy chętni. Organizatorzy nie przewidują podziału na wiek i płeć. Zgłoszenia przyjmowane będą pół godziny przed rozpoczęciem imprezy.

Zawody organizują: ZSP nr 1 im. Kresowiaków (sekcja sportów wodnych pod opieką Janusza Stolarkiewicza), który jest głównym organizatorem oraz Państwowa Straż Pożarna w Bartoszycach, Dorota i Jerzy Kowalczyk (współorganizatorzy).

Program zawodów
G. 11.45 — próba toru dla wszystkich zawodników. Przejazd próbny odbywa się zgodnie z kolejnością startu. Zawodnik może zrezygnować z przejazdu próbnego. Nie wolno pokonywać dwukrotnie tej samej bramki.

G. 12 — rozpoczęcie biegów eliminacyjnych. Każdy zawodnik pokonywać będzie trasę przejazdu dwukrotnie. Liczy się wynik lepszy. Przy dużej liczbie startujących przewiduje się rozegranie półfinałów i finałów.

W półfinale i finale zawodnik wykona tylko jeden przejazd. Start odbywać się będzie w kolejności odwrotnej do zajętego miejsca. Wygrywa zawodnik, który w finale pokona trasę w najkrótszym czasie i będzie miał najmniej punktów karnych.

Punkty karne przydzielane są za: dotknięcie palika (ów), minięcie bramki, wpłynięcie z niewłaściwej strony.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages