Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Derby dla Granicy, piłkarz Łyny stracił przytomność

2013-08-31 18:16:32 (ost. akt: 2013-08-31 18:28:09)
Tym razem derby wygrała Granica Bezledy (na zdjęciu mecz obu drużyn z wiosny tego roku)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Dopiero w 6. kolejce nowego sezonu w V lidze piłkarskiej pierwsze punkty zdobyli gracze Granicy Bezledy. Po pięciu kolejnych porażkach pokonali w derbowym meczu Łynę Sępopol.

Do przerwy kibice nie zobaczyli w Bezledach żadnych bramek. Za to w drugiej połowie piłka łącznie cztery razy lądowała w siatkach.

Zaczęło się nie najlepiej dla gospodarzy. W 60. min Łyna miała rzut karny, który na bramkę zamienił Grzegorz Zych.

Na wyrównanie gospodarze czekali 6 minut. Do remisu doprowadził Robert Daszkiewicz.

Potrzebująca punktów Granica poszła za ciosem i jeszcze dwa razy pokonała bramkarza Łyny. W 71. min uczynił to Robert Zyźniewski, a 7 min przed końcem meczu wynik ustalił Patryk Osmański.

W końcówce spotkania chwile grozy na boisku przeżył zawodnik Łyny Grzegorz Zych, który w starciu z bramkarzem Granicy stracił na na chwilę przytomność.

Po tym meczu Granica ma 3 pkt (bramki 5:8). To jej pierwsze zwycięstwo nad lokalnym rywalem po serii pięciu kolejnych ligowych porażek w spotkaniach z sępopolskim klubem. Łyna zanotowała lepszy start - zgromadziła 9 pkt (15:10).

W następnej kolejce (7-8 września) drużyna z Bezled zagra na wyjeździe z Leśnikiem Nowe Ramuki, a Łyna podejmować będzie Wilczka Wilkowo.