Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Sześć goli i jedna czerwona kartka w meczu Victoria - Pisa

2013-08-28 19:37:53 (ost. akt: 2013-08-28 19:47:20)
Spięcie pod bramką Pisy. Victoria trzy razy znalazła sposób na pokonanie bramkarza z Barczewa, ale rywale tyle samo razy trafili do siatki gospodarzy

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W 5. kolejce piłkarskiej IV ligi beniaminek z Bartoszyc podejmował Pisę Barczewo. Kibice nudzić się nie mogli, bo zobaczyli sześć goli.

Gospodarze zremisowali z barczewskim rywalem 3:3 (2:2). W pierwszej połowie Victoria dwa razy musiała gonić wynik i dwukrotnie udawało się jej doprowadzić do wyrównania. Najpierw gola dla bartoszyckiego klubu zdobył Mateusz Zawadzki, później do siatki trafił Tomasz Osipowicz.

Po przerwie role się odwróciły i to "Vikcia" objęła prowadzenie, kiedy z bliska bramkarza Pisy pokonał Patryk Wantusiak.

Niestety, prowadzenia nie udało się utrzymać. Goście zdołali wyrównać, a chwilę po bramce Victoria straciła jeszcze obrońcę Krzysztofa Jagielskiego, który dostał drugą żółtą kartkę.

Straty gospodarzy były większe, bo zaledwie kilka minut po rozpoczęciu meczu urazu doznał kolejny obrońca - Mateusz Łażewski. Ze stadionu zabrała go karetka.

Tym samym dołączył do leczących urazy innych defensorów: Jana Kadziewicza, Marka Milczarka i bramkarza Kamila Jaworskiego, a trzeba pamiętać, że za czerwoną kartkę z Olsztynka pauzować musi jeszcze Kamil Szajda.

Kilka minut przed końcem świetną okazję na 4:3 miał Tomasz Konieczek, ale trafił w bramkarza. Z kolei gospodarzy raz uratował słupek, a raz poprzeczka.

Po 5 kolejkach klub z Bartoszyc ma 10 punktów (bramki 12:12). W następnej serii Victoria zagra na wyjeździe z Warmiakiem Łukta (31 sierpnia, g. 17).