środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Bocianie lato w Żywkowie: sezon rozpoczęty

2013-06-18 16:25:49 (ost. akt: 2013-06-18 16:38:51)

Autor zdjęcia: Maria Dąbrowska

Wystartowaliśmy z sezonem letnim w Żywkowie, po raz kolejny udowadniając, że mieszkańcy Gminy Górowo Iławeckie potrafią się wyśmienicie bawić.

W “Bocianiej wsi” każdy znalazł coś dla siebie. Pysznymi smakołykami kusiły stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Bądli, Dwórzna i Piast Wielkich. Maluchy miały szansę popisać się w wesołych konkursach czy pomalować twarze w barwne wzory na stoisku górowskich harcerzy. Panowie Adam i Mirosław Sawczyńscy z Ełku poprowadzili “Mistrzostwa Polski w wabieniu bociana”. Nie było szans na nudę.

Podczas dorocznego festynu rozpoczynającego sezon letni w Żywkowie wszystkim dopisywały humory. Imprezę rozkręcili wspaniali kabareciarze: Krzysztof Bujnowski oraz Krzysztof Kowalski, którzy do wspólnej zabawy wciągnęli zarówno mieszkańców gminy, jak i zaproszonych gości. Publiczność bawiła się wyśmienicie przy akompaniamencie zespołów ludowych i zespołu „Czerwony Tulipan”.

Tegoroczny festyn był współfinansowany z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, w ramach realizacji projektu pn.“Kampania edukacyjna - Lato z Naturą 2000”. Współpraca podczas kampanii pozwoliła na zorganizowanie w szkołach gminnych konkursu z wiedzy o obszarach chronionych na Ziemi Górowkiej.

Podczas festynu w Żywkowie wójt Gminy Bożena Olszewska Świtaj nagrodziła młodych miłośników przyrody. W przygotowanie nagród i upominków zaangażowała się pracownia plastyczna i modelarsko - rzeźbiarska z Zakładu Karnego w Kamińsku, ofiarując na festyn piękne grafiki i pastele o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Swoje stoisko pokazali również pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Jak co roku, nie mogło zabraknąć w Żywkowie gminnych strażaków. OSP Kamińsk zaprezentowało działanie podnośnika, który został ufundowany w ramach projektu “Ochrona populacji bociana białego na terenie obszaru Natura 2000 Ostoja Warmińska” finansowanego ze środków Instrumentu Finansowego dla Środowiska LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chętni i odważni uczestnicy festynu mogli podziwiać panoramę Żywkowa z ramienia podnośnika.

Żywkowski festyn po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznej imprezy0 Tak pogodnie i radośnie rozpoczęte lato NIECH TRWA……

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bocianiagminagorowoilaweckie

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages