Piąta z rzędu porażka Granicy w derbach z Łyną

2013-05-25 19:38:15 (ost. akt: 2013-05-25 19:58:27)
Starcie Roberta Złonkiewicza z Granicy Bezledy (z lewej) i Tomasza Naruszewicza z Łyny Sępopol

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

"Nie leży" w ostatnich latach Granicy Bezledy jej lokalny rywal z Sępopola. W 26. kolejce okręgówki Łyna wygrała piąte derby z rzędu.

Jesienią Łyna zwyciężyła w Sępopolu 3:0, lepsza okazała się także w spotkaniu rewanżowym. Już do przerwy miała komfort dwóch bramek po trafieniach Tomasza Naruszewicza oraz Grzegorza Zycha z rzutu karnego.

W drugiej połowie gospodarze szybko uzyskali bramkę kontaktową, ale wystarczyły dwie minuty, by Łyna odpowiedziała pięknym uderzeniem Łukasza Dobrzyńskiego. Kwadrans później czwartego gola strzelił Łukasz Terefeńko i praktycznie było po meczu.

Rozmiary porażki zmniejszył tylko Michał Kurywczak, trafiając z rzutu karnego. Miał on jednak dużo szczęścia. Jego uderzenie najpierw obronił Krystian Pawłowski, ale zawodnicy za szybko wbiegli w pole karne i Kurywczak strzelał jeszcze raz.

W tabeli obie drużyny zrównały się punktami (35), ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań ma Łyna. W zależności od innych wyników, drużyna z Sępopola może awansować na 9. miejsce.

W następnej kolejce 1 czerwca Granica podejmować będzie Polonię Lidzbark Warmiński (g. 16), a Łyna zagra w Sępopolu z ostatnim w tabeli Zrywem Jedwabno (g. 17).

Granica Bezledy - Łyna Sępopol 2:4 (0:2)

0:1 - Naruszewicz (38)

0:2 - Zych (45 karny)

1:2 - Żyźniewski (47)

1:3 - Ł. Dobrzyński (49)

1:4 - Terefeńko (65)

2:4 - Michał Kurywczak (77 karny)

Granica: Makarewicz - Żelazny, Robert Złonkiewicz, Radziul, Rzewnicki, Marek Kurywczak (67 Sokołowski), Rafał Złonkiewicz (46 Boras), Bobiński, Michał Kurywczak, Sokół (46 Żyźniewski), Adamczuk

Łyna: K. Pawłowski - Orłowski, Paszkowski, Krasowski, Terefeńko, Komajda (86 Widnicki), Ł. Pawłowski, Zych, Ł. Dobrzyński, Siedler, Naruszewicz (68 Tucki)