Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Fałszywe prawa jazdy na przejściu w Bezledach

2013-05-08 16:45:48 (ost. akt: 2013-05-08 16:55:05)

Z prawem jazdy wykonanym... domowym sposobem próbował wjechać do Polski przez przejście graniczne w Bezledach pewien Rosjanin. Kilka godzin później fałszywe dokumenty do kontroli przedstawił z kolei obywatel Litwy.

Rosjanin, chcąc wjechać do Polski, przedstawił funkcjonariuszowi straży granicznej dokumenty niezbędne do przekroczenia granicy, a także dokumenty pojazdu oraz prawo jazdy. Nie trzeba było specjalisty, żeby ocenić, że to ostatnie jest fałszywe.

— Znacznie odbiegało od obowiązującego wzoru. Dane na blankiecie zostały nadrukowane domowym sposobem — powiedziała st. chor. Anna Mauch z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie.

Podrobiony dokument nie był jedynym zaskoczeniem. Fałszywki były zrobione bardzo niechlujnie, bo dane w paszporcie i prawie jazdy różniły się od siebie. Według paszportu granicę chciał przekraczać 31-letni Dmitrij, ale prawo jazdy wystawione było na trzy lata starszego Siergieja.

Minęło kilka godzin i z kolejnym podrobionym prawem jazdy wpadł Litwin, który także chciał wjechać do Polski. W obu przypadkach sprawą zajęła się policja.

kwk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages