Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Porażka lidera w Ełku, rywale odrabiają straty

2013-05-01 20:10:16 (ost. akt: 2013-05-01 20:25:42)

Od 25 sierpnia niepokonana w lidze okręgowej była Victoria Bartoszyce. Seria 17 spotkań bez porażki dobiegła końca, bo w 22. kolejce lider grupy 1 przegrał w Ełku. "Vikcia" wciąż prowadzi w tabeli, ale grupa pościgowa zmniejszyła do niej straty.

W Ełku gospodarze trzy razy wychodzili na prowadzenie. Pierwszego gola zdobyli w 11. minucie. Victoria odpowiedziała bramką 25 minut później - do siatki trafił Przemysław Mazurek. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie strzelanie znowu rozpoczął Mazur i znowu goście zdołali doprowadzić do remisu. Tym razem bramkę zdobył głową Tomasz Osipowicz.

Ełczanie jednak nie odpuszczali. Chętni rewanżu za porażkę 1:3 z rundy jesiennej i niesieni dopingiem swoich kibiców dopięli swego. Bramkę na wagę trzech punktów gospodarze strzelili w 78. minucie.

To pierwsza porażka Victorii od 25 sierpnia ubiegłego roku, czyli przegranych derbów z Granicą Bezledy. Od tego czasu zespół trenera Marka Rabczuka nie dał się pokonać w siedemnastu kolejnych meczach, wygrywając 12 z nich.

Klub z Bartoszyc pozostał liderem grupy 1, ale goniące go zespoły wygrały swoje spotkania i zmniejszyły dystans, a na dodatek, wszystkie mają mniej rozegranych meczów.

Czołówka tabeli: 1. Victoria (47 pkt), 2. Czarni (40, jeden mecz mniej), 3. Tęcza (37, jeden mecz mniej), 4. Warmia (37, jeden mecz mniej), 5. Mazur (35, dwa mecze mniej).

W następnej kolejce Victoria podejmowała będzie 4 maja Tęczę Biskupiec (g. 16). Jesienią bartoszyczanie wygrali 3:0.