Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Święto Ziemi w szkole: najpierw przedstawienie, potem sprzątanie

2013-04-25 10:54:46 (ost. akt: 2013-04-25 10:58:24)

W Szkole Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Rodnowie uroczyście obchodzono Święto Ziemi. Gościem honorowym był leśniczy Leśnictwa Borki, Maciej Znamirowski, który opowiedział o swojej pracy i zaprezentował film o ochronie przyrody.

Uczniowie wzięli udział w konkursie na hasło ekologiczne oraz plakat związany z tegorocznym hasłem „Elektroodpady — proste zasady".

Uczestniczyli także w zajęciach poświęconych tematom segregacji odpadów, recyklingu i odzysku zużytego sprzętu elektronicznego i elektronicznego, dzięki którym dowiedzieli się, że właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem to ochrona środowiska oraz oszczędność surowców naturalnych.

Podczas Święta Ziemi uczniowie śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej oraz wystawili inscenizacje pt. „Leśne odpady" i „Śmieciowy problem", których celem było zachęcenie rówieśników, rodziców i nauczycieli do segregacji odpadów.

Tego dnia wręczono również dyplomy za udział w konkursie plastycznym „Gdzie jest zając?", organizowanym w ramach projektu Ogólnopolska Kampania Edukacyjna „Wydra i zając".

Natomiast po apelu, przygotowanym przez Irenę Biront, uczniowie udali się wraz z wychowawcami sprzątać okolice Rodnowa.

Irena Biront
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages