Sobota, 7 grudnia 2019. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Takiego turnieju taekwondo jeszcze w Bartoszycach nie było

2013-04-06 21:51:21 (ost. akt: 2013-04-07 08:30:54)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W hali przy ul. Limanowskiego juniorzy i juniorzy młodsi rywalizowali w drugim turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Polski, a młodzicy mieli mistrzostwa międzywojewódzkie. W obu imprezach widoczni byli zawodnicy Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo.

W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików zawodnicy Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo stawali na podium sześciokrotnie.

Drugie miejsca w układach formalnych zajęli Katarzyna Rutkowska (powyżej 6 Kup) i Wojciech Domalczuk (do 6 Kup).

Pozostałe lokaty to miejsca trzecie. W układach formalnych zdobyli je: Izabela Fesnak (powyżej 6 Kup), Wiktor Sturlis (do 8 Kup), Szymon Uszyński (do 6 Kup) i Arkadiusz Marcinkiewicz (powyżej 6 Kup).

Rywalizacja juniorów młodszych, którzy starali się o kwalifikacje na mistrzostwa Polski, przyniosła siedem miejsc medalowych.

Podobnie jak dwa tygodnie temu podczas pierwszego turnieju kwalifikacyjnego w Mińsku Mazowieckim, tak i teraz swoją kategorię w walkach wygrał Patryk Hadziewicz. Wtedy triumfował do 64 kg, teraz był najlepszy do 58 kg.

W najlżejszej kategorii do 46 kg finał był wewnętrzną sprawą zawodników Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo. W nim Cezary Bryła wygrał z Kacprem Konarzewskim. Wspomniana trójka uzyskała kwalifikacje na mistrzostwa kraju.

Na podium w gronie juniorów młodszych stanęli jeszcze Ilona Błocka (trzecia w indywidualnych układach kobiet Kup oraz walkach do 55 kg), Marcin Krzykwa (walki do 52 kg) oraz Krzysztof Tyryłło (trzeci w walkach do 64 kg).

Wśród juniorów Mateusza Miranowicza sklasyfikowano na 1. miejscu w walkach do 62 kg, ale był on jedynym zawodnikiem w tej kategorii. W indywidualnych układach Kup Miranowicz zajął 3. miejsce.

Na tych samych miejscach zawody ukończyli Daniel Adranowicz (układy i walki do 68 kg)i Paweł Bryła (walki do 68 kg oraz techniki specjalne).

Do MP zakwalifikowało się sześciu zawodników Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo. O medale walczyć będą juniorzy młodsi Hadziewicz, C. Bryła, Konarzewski i Tyryłło (10-12 maja w Ciechanowie) oraz juniorzy Adranowicz i Miranowicz (1-3 czerwca w Nowej Rudzie).

W zawodach udział wzięło ponad stu zawodników z klubów województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

Więcej o bartoszyckich zawodach znajdziecie w "Gońcu Bartoszyckim" 12 kwietnia.