Znakomity początek piłkarskiej wiosny. Victoria zmiażdżyła Mazura

2013-03-30 17:29:59 (ost. akt: 2013-03-30 17:49:02)
Piłkarze Victorii Bartoszyce zdecydowanie górowali nad rywalami z Pisza

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

To się nazywa efektowne wejście w rundę! W jedynym meczu 17. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej Victoria Bartoszyce rozbiła na swoim boisku broniącego się przed spadkiem Mazura Pisz. Już w pierwszym kwadransie padło aż pięć goli.

Nie ma co ukrywać, zwycięstwa nad walczącym o utrzymanie się Mazurem kibice oczekiwali. W rozmowach między sobą zastanawiali się jedynie, ile tym razem goli strzeli Victoria. Jesienią w Piszu wbiła rywalom dziewięć, nie tracąc przy tym żadnego.

Tym razem udało się zdobyć "tylko" osiem. Victoria od pierwszych minut przeważała, grała szybką piłką, często na jeden kontakt. Była też o wiele lepiej przygotowana fizycznie. Rywale mieli olbrzymie problemy z dogonieniem bartoszyckich piłkarzy.

Na bramki nie trzeba było długo czekać,. W pierwszym kwadransie padło ich aż pięć. Strzelanie rozpoczął Przemysław Mazurek, który najpierw wykończył solową akcję, a za chwilę trafił po dograniu Arkadiusza Żukowskiego.

Po kilku minutach oddechu dla rywali, nastąpiły dwie minuty, które ponownie wstrząsnęły zespołem gości. Do siatki trafiali kolejno Hubert Lis (po podaniu Mazurka), Jan Kadziewicz (głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Osipowicza) i ponownie Lis (asysta Arkadiusza Żukowskiego).

Gole padały także po przerwie. Tym razem na listę strzelców wpisywali się Lis, Mazurek (za każdym razem piłkę dogrywał im Arkadiusz Żukowski) i Patryk Pęcak (podawał Mazurek).

W zespole gospodarzy w porównaniu z rundą jesienną wystąpiło czterech nowych zawodników. Od pierwszej minuty po boisku biegali odpowiedzialni za lewą stronę obrońca Krzysztof Jagielski i pomocnik Ariel Żukowski oraz brat bliźniak tego ostatniego, Arkadiusz, który grając w ataku zaliczył aż cztery asysty. Po przerwie wszedł ostatni z nowych piłkarzy Patryk Wantusiak.

Było to jedyne spotkanie, jakie rozegrano w grupie 1 klasy okręgowej na inaugurację rundy wiosennej. Pozostałe mecze ze względu na zaśnieżone boiska zostały przełożone na 29 maja. Victoria mogła zagrać, bo na stadionie jest boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Po 17 kolejkach klub z Bartoszyc ma 42 punkty (bramki 58:15). W następnej kolejce (jeśli ta się odbędzie), lider z Bartoszyc zagra derbowy mecz na wyjeździe z Łyną Sępopol.

Victoria Bartoszyce — Mazur Pisz 8:0 (5:0)

1:0 — Mazurek (6)

2:0 — Mazurek (7)

3:0 — Lis (12)

4:0 — Kadziewicz (13)

5:0 — Lis (14)

6:0 — Lis (47)

7:0 — Mazurek (52)

8:0 — Pęcak (72)

Victoria: Jaworski — Szajda, Milczarek (58 Krzemiński), Kadziewicz, Jagielski, Pęcak, Lis, Osipowicz, Ariel Żukowski (64 Wantusiak), Arkadiusz Żukowski (64 Kozera), Mazurek