Victoria lepsza w derbach powiatu

2024-03-15 15:00:00(ost. akt: 2024-03-15 14:35:14)

Autor zdjęcia: facebook/Victoria

PIŁKA NOŻNA\\\ W grupie 1 okręgówki wydarzeniem pierwszej wiosennej kolejki były derby powiatu bartoszyckiego. Ostatecznie w Sępopolu trzy punkty zdobyli goście z Bartoszyc. Natomiast w Barczewie nieudany powrót na boisko zaliczyła Cresovia.
* Łyna Sępopol - Victoria Bartoszyce 1:3 (1:1)
0:1 - Figat (11), 1:1 - Komajda (20 k). 1:2 - Kozera (59), 1:3 - Kaplewski (72); czerwona kartka: Piasecki (53 Łyna)
- Pierwsza połowa była wyrównana, ale sytuacja zmieniła się tuż po przerwie, gdy nasz obrońca został ukarany drugą żółtą kartką - przyznaje Paweł Dobrzyński, prezes Łyny. - Inna sprawa, że sędzia zbyt pochopnie po raz drugi ukarał Piaseckiego, bo ten owszem wszedł wślizgiem, ale zaliczył „pusty przelot”, w efekcie rywala nawet nie dotknął. Ten jednak przysymulował, no i stało się. W dziesięciu gra się ciężko, no i rywale wykorzystali przewagę.
Drugą bramkę dla gości z rzutu wolnego zdobył Kozera, a w 72. min wynik ustalił Kaplewski.
Po tej porażce sytuacja Łyny jeszcze się pogorszyła, bo jej strata do przedostatniej w tabeli Warmii wzrosła do sześciu punktów.

* Pisa Barczewo - Cresovia Górowo Ił. 4:0 (2:0)
1:0 - Nakamura (2 k), 2:0, 3:0 - Bałdyga (5, 48), 4:0 - Wanda (55)
Goście przyjechali do Barczewo z przetrzebioną obroną, w efekcie już po pięciu minutach przegrywali 0:2. Tuż po przerwie losy meczu rozstrzygnął Bałdyga, który podwyższył na 3:0. - Mecz ledwo się zaczął, a już praktycznie się skończył, bo po dwóch nieodpowiedzialnych zachowaniach naszych obrońców już po pięciu minutach przegrywaliśmy 0:2 - wyjaśnia trener Mateusz Wierzbowski. W efekcie Cresovia doznała najwyższej porażki w tym sezonie, ale... - ...mogło być jeszcze gorzej - ocenia Wierzbowski. - Bo Pisa zagrała bardzo dobrze, a my bardzo słabo, co było efektem naszych kłopotów kadrowych.
W niedzielę do Górowa przyjadą Jeziorany, które u siebie przegrały ze Stawigudą, więc podopieczni trenera Mateusza Wierzbowskiego mogą wzbogacić się o trzy punkty.
- Myślę, że to będzie ciekawy mecz, bo rywale nie są w najwyższej formie, z kolei my zagramy całkiem innym składem niż z Pisą - kończy szkoleniowiec Cresovii.
* Inne wyniki 16. kolejki: MKS Korsze - Vęgoria Węgorzewo 2:1 (0:0), Śniardwy Orzysz - Gwardia Szczytno 1:0 (0:0), Wilczek Wilkowo - Orlęta Reszel 1:4 (1:1), Naki Olsztyn - Błękitni Pasym 0:3 (0:2), Warmia Olsztyn - Czarni Olecko 5:3, MKS Jeziorany - GKS Stawiguda 3:5.
* 17. kolejka, sobota: Victoria - Vęgoria (15), Naki - Korsze (15), Czarni - Wilczek (14), Orlęta - Śniardwy (14:30), Gwardia - Pisa (14:30); niedziela: Cresovia - Jeziorany (11:30), Stawiguda - Łyna (14), Błękitni - Warmia (13).