Istniało zagrożenie życia. Na pomoc ruszyli policjanci i strażnicy graniczni

2023-12-19 12:46:47(ost. akt: 2023-12-19 12:54:34)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Potrzebował pomocy i sam o nią prosił dzwoniąc na nr alarmowy 112. Mówił, że chce zrobić sobie krzywdę. Służby postawiono w gotowości. Szczęśliwie odnaleziono pijanego mężczyznę, który po wytrzeźwieniu trafi pod obserwację lekarską.
W poniedziałek, 18 grudnia przed godz. 22:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał niepokojące zgłoszenie przekazane przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z przekazanych informacji wynikało, że mieszkaniec Gminy Sępopol wyszedł z domu z zamiarem zrobienia sobie krzywdy. Sam zadzwonił pod numer alarmowy, ale kontakt z nim był utrudniony, a przekazywane informacje zdawkowe. W takich sytuacjach duże znaczenie ma czas i sprawne koordynowanie działań przez dyżurnego. Policjant na stanowisku kierowania natychmiast skierował policjantów do miejsca zamieszkania mężczyzny. Ich zadaniem było ustalenie dokładnych okoliczności zaginięcia, ubioru mężczyzny i innych szczegółów pomocnych w poszukiwaniu. Równolegle kryminalni rozpoczęli działania operacyjne mające na celu zlokalizowanie mężczyzny. Dodatkowo dyżurny zwrócił się o pilną pomoc do Placówki Straży Granicznej w Sępopolu. Funkcjonariusze straży wyposażeni w noktowizor wspólnie z policjantami poszukiwali mężczyzny w miejscowych lasach. Wysiłki dały rezultat i po 4 godzinach nocnych poszukiwań odnaleziono 44 – latka. Z uwagi na nietrzeźwość trafił do policyjnej celi, jego stan po wytrzeźwieniu zostanie skonsultowany z lekarzem.

W trudnej chwili nie obawiaj się poprosić o pomoc!

Każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów.

Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też, na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.

Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.

Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie https://stopdepresji.pl/antydepresyjny-telefon-zaufania/

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5